Select Page

Medžio apdirbimo  staklės

Medžio apdirbimo staklės – mechanizmai įvairioms medienos rūšims apdoroti. Mediena yra viena iš lengviausių apdirbamų medžiagų, kuri tūkstančius metų naudojama statyboms, kurui, namų apyvokos ir medžioklės įrankiams gaminti, žemės ūkio darbams nudirbti, tai yra gamtinis produktas, išgaunamas iš įvairių rūšių medžių. Ji gana lengvai apdorojama, turi gerų, išskirtinių fizinių ir mechaninių savybių.

Amžių bėgyje šios medžiagos poreikis nuolat didėjo, todėl sunkius medžio kirtimo darbus teko mechanizuoti ir tobulinti. Rankų darbą keitė mechanizmai, įvairūs pjūklai, staklės bei kita įranga.

Medienos apdirbimo staklių raida susijusi su pramonės amžiumi. Nuo šio amžiaus medžio apdirbimo įrenginiai ir įrankiai labai patobulėjo. Šiuo metu skaičiuojama keliasdešimt tūkstančių rūšių staklių ir įrengimų.

 

Medžio apdirbimo staklės yra skirstomi į keletą rūšių:

  • Bendrosios paskirties staklės – dar vadinamos vienaoperacinės.
  • Specializuotos staklės – skirtos specifinei produkcijai gaminti.
  • Specialiosios staklės – gali būti naudojamos specialiai detalei ar medžiagai apdirbti.

Specialios staklės:

Diskinės pjaustymo staklės, skersinio pjovimo staklės, daugiapjūklės staklės,  formatinės pjovimo staklės, juostinės pjovimo staklės, radialinės pjovimo staklės ir kt. Išilginiam medienos pjaustymui naudojamos daugiapjūklės pjaustymo staklės su persislenkančių pjūklų sistema. Geresniam  staklių valdymui naudojamos lazerinės liniuotės, padedančios staklininkui pasirinkti tinkamą pjūvio vietą.

Obliavimo staklės, reismusinės obliavimo staklės, keturpusio obliavimo staklės, leistuvinės obliavimo staklės.

Frezavimo staklių naujuose  modeliuose įdiegtas mechanizuotas derinimas bei CNC valdymas. Naujovė daugiaoperaciniai centrai, kurie gali frezuoti įvairios trajektorijos bei sudėtingumo profilius. Sujungus frezavimo ir dygiapjoves stakles į vieną modulį  sukurti labai efektyvūs langų gamybos centrai.

Gręžimo staklės, gręžimo – kaltavimo staklės,  automatinės gręžimo staklės. Gręžimo staklės gaminamos daugiavelenės ir vienu metu gali gręžti detales iš keletos pusių. Populiarėja gręžimo centrai, kurie yra tikslūs, kompaktiški, universalūs, galintys atlikti daug įvairiausių operacijų. Pilnai sukomplektuotas centras, dirbdamas X, Y ir Z ašių koordinačių sistemoje gali atlikti šias technologines operacijas: pjauti tiesia ir kreiva trajektorija, frezuoti tiesius arba fasoninius paviršius tiesia arba kreiva trajektorija, formuoti įvairios formos ir sudėtingumo dyginius sujungimus bei lizdus, gręžti, skobti, skusti, šlifuoti juosta, ritinėlių ar šepečiu, tepti arba purkšti klijus bei apdailinti kraštus.

Šlifavimo staklės, plačiajuostės šlifavimo staklės, juostinės šlifavimo staklės, šepetinės šlifavimo staklės. Šlifuojant sudėtingos formos paviršius, naudojami segmentiniai savaime prisitaikantys prispaudėjai.

medžio apdirbimo staklės

GRIGGIO – gamintojas, kurio istorija prasidėjo nuo 1946 m. Iškilti ir įsitvirtinti rinkoje padėjo ypatinga filosofija, kurios šaknys siekia praėjusius šimtmečius. Senos geros venecijietiškos tradicijos ir herojų įkvėpta dvasia, skatina ieškoti naujų horizontų ir diegti inovacijas. Prie kiekvienų GRIGGIO staklių verda kruopštus specialistų darbas, kuris parsideda nuo projektavimo, gamybos, daugybės patikrų ir kontrolinių testų, atliekamų bendradarbiaujant su technikos universitetais ir tik taip gimsta staklės, kurios atitinka aukščiausios kokybės reikalavimus. Siekti aukščiausių kokybės standartų, kad gautų kokybišką galutinį produktą – GRIGGIO taisyklė Nr. 1. To patvirtinimas – kokybės sertifikatas ISO9001-Vision 2000. Kokybė garantuojama griežtai kontroliuojant gamybos procesą. Pamatinė gamybos proceso vertybė – yra pastangos sujungti aukštąsias gamybos technologijas su istoriniu, ilgus metus tobulintu procesu, mąstant apie ateities projektų galimybes.